Nie przegap okazji!
Promocja na laserową korekcję wad wzroku

Infolinia22 307 79 77

Zapisz się na badania kwalifikacyjne 

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 20:00 

Lub skorzystaj z rezerwacji online

Do laserowej korekcji wad wzroku kwalifikuje się każdy pacjent, u którego od co najmniej roku obserwowana jest stabilizacja wady wzroku (co najczęściej następuje między 21 a 35 r.ż.)  i z brakiem przeciwskazań medycznych, jednak ostateczna ocena zależy od wywiadu i wyników badań kwalifikacyjnych.*

Wybór metody korekcji wady wzroku jest uzależniony od decyzji lekarza kwalifikującego do zabiegu,
i wynika z indywidualnej budowy oka każdego pacjenta.Na czym polega laserowa korekcja wady wzroku metodą FemtoLASIK

Laserowa korekcja wad wzroku metodą FemtoLASIK uznana na świecie „złotym standardem” w chirurgii refrakcyjnej dla metod płatkowych i powszechnie stosowanym rozwiązaniem dla osób borykających się z wadą wzroku takich jak: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Jest bezpieczną i komfortową alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych. Polega na odpowiednim ukształtowaniu laserem przedniej powierzchni rogówki, co w konsekwencji powoduje usunięcie wady lub istotną korektę wzroku. Sam zabieg laserowej korekcji wzroku trwa tylko kilka minut i jest bezbolesny, bo przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Efekty zabiegu odczujemy od razu a sama metoda zapewnia najszybszy powrót do normalnego funkcjonowania.
Laserowa korekcja wady wzroku metodą FemtoLASIK zapewnia większą precyzję, daje większe możliwości zakresu korygowanych wad oraz lepszą jakość widzenia po zabiegu.

Laserowe Leczenie Astygmatyzmu

Astygmatyzm (niezborność) jest wadą wzroku, która dotyczy niemalże każdego. Nasza rogówka nie jest idealnie okrągła, stąd prawie każdy z nas ma lekki astygmatyzm. Mała wada wzroku jest bardzo często niezauważalna, ale przy większym astygmatyzmie widzenie zarówno w bliży jaki i dali staje się rozmazane i uciążliwe. Bez względu na to czy wada jest lekka czy ma cięższą postać, astygmatyzm trzeba leczyć, a właściwie to skorygować. Jedną z metod leczenia astygmatyzmu jest korekcja laserowa. Jest to zabieg, który usuwa wadę a nie tylko towarzyszące jej objawy jak w przypadku okularów czy soczewek.

W naszym Centrum oferujemy możliwość korekcji astygmatyzmu za pomocą laserowej korekcji wad wzroku metodą Topo Guided – spersonalizowaną dla niepowtarzalnych parametrów układu optycznego. Metoda pozwala na indywidualną korekcję rogówki każdego pacjenta. Wybór laserowej korekcji wzroku opartej na topografii rogówki prowadzi do znaczącego zmniejszenia astygmatyzmu.

Sam zabieg, przez niektórych nazywany operacją, jest krótki, przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga pobytu pacjenta w szpitalu.


Zadzwoń w godzinach 
8:00 - 20:00
 

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku 
za 400 zł  190 zł!

Zarezerwuj dowolny termin.

Na zabieg otrzymasz 10% rabatu i odliczymy 190 zł od ceny zabiegu!

Najlepsza cena na zabiegi EBK i FemtoLASIK!
LASEROWA KOREKCJA WADY WZROKU

Nowoczesny sprzęt

Współpracujemy tylko
z doświadczonymi kwalifikatorami i specjalistami chirurgii refrakcyjnej, aby mieć pewność, że Twoje oczy są w dobrych rękach.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi stosujemy najnowsze metody korekcji wady wzrokuktóre pozwalają nam usuwać wadę wzroku na najwyższym światowym poziomie

Uznani lekarze

Konkurencyjne ceny

Najlepsza cena
na zabiegi EBK i FemtoLASIK 
w Centrum Okulistycznym
Świat Oka.

Sprawdź promocjęZobacz UrządzeniaPoznaj lekarzy

Masz wadę wzroku? Nie chcesz nosić okularów ani soczewek kontaktowych?

 

Laserowa korekcja wad wzroku jest uznaną i bezpieczną metodą korekcji wad takich jak: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Na świecie z powodzeniem wykonano setki tysięcy zabiegów. Laserową korekcję wybierają osoby, dla których dobry wzrok jest podstawą funkcjonowania w zawodzie – służby mundurowe, sportowcy i każdy, kto chce poprawić komfort życia. 

Ty też możesz cieszyć się dobrym wzrokiem bez okularów!

Dlaczego laserowa korekcja wzroku w Świecie Oka to dobry wybór?

  • aż 18 badań i pomiarów podczas kwalifikacji - aby skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić zabieg

  • pełne przygotowanie do zabiegu - diagnozujemy i leczymy wszystkie schorzenia narządu wzroku

  • pracujemy na najnowocześniejszych, precyzyjnych i bezpiecznych laserach refrakcyjnych

  • zabiegi wykonują doświadczeni chirurdzy - tysiące przeprowadzonych zabiegów

Nowoczesne i bezpieczne technologie

Komu można wykonać laserową korekcję wady wzroku?

Według najbardziej ogólnych zasad, do laserowej korekcji wad wzroku kwalifikuje się każdy pacjent, u którego od co najmniej roku obserwowana jest stabilna wada wzroku. Najlepsze wyniki uzyskują pacjenci w wieku 21-45 lat. Wada wzroku zazwyczaj stabilizuje się między 18 a 21 rokiem życia, a w wieku około 45 lat zaczyna pojawiać się prezbiobia, czyli starczowzroczność. U pacjentów ze stwierdzoną prezbiopią rozpatrujemy wtedy korekcję poprzez refrakcyjną wymianę soczewki.


Zadzwoń

Umów się na kwalifikację do laserowej korekcji wad wzroku! 

Zapłać zamiast 400 zł 190 zł !

Nowoczesne i bezpieczne technologie

W naszym Centrum zabiegi wykonujemy przy pomocy najnowocześniejszych laserów refrakcyjnych – femtosekundowego WaveLight FS200 i ekscymerowego WaveLight EX500, które w rękach doświadczonych chirurgów przynoszą zaplanowane efekty.
To nic nie boli.

Procedura laserowej korekcji wady wzroku trwa 15-20 minut i jest bezbolesna -  przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym co zapewnia komfort pacjenta.

Nie musisz się obawiać, że podczas zabiegu poruszysz okiem.

Zabiegi z użyciem nowoczesnych laserów dostępnych w Świecie Oka są procedurami w pełni bezpiecznymi i precyzyjnymi. Przed zabiegiem specjalne urządzenie skanuje rogówkę i tęczówkę zaznaczając charakterystyczne na niej punkty. Dzięki temu każdorazowo przed wykonaniem impaktu, laser sprawdza czy jest ono w prawidłowej pozycji. To tak zwany eye tracker. Eliminuje on do zera możliwość wykonania „strzału” w nieprawidłowe miejsce na rogówce.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Działający z częstotliwością 500 Hz laser ekscymerowyWaveLight® EX500  to obecnie najszybszy tego typu laser na świecie. Dzięki szybkiemu działaniu wiązka lasera w żaden sposób nie jest w stanie uszkodzić żadnej struktury oka.

Jakie wady korygujemy laserem?

Krótkowzroczność: do – 14,0 D

Nadwzroczność: do + 6,0 D

Astygmatyzm: od – 6.0 D do + 6.0 D

Astygmatyzm mieszany: do 6.0 D

Double-click to edit this text

Poświęć czas swoim oczom.

Wizyta kwalifikacyjna jest jednym z najważniejszych elementów całego procesu wykonania laserowej korekcji wzroku. Trwa około 2-3 godziny. Prawidłowa kwalifikacja do zabiegu może się odbyć tylko w przypadku odpowiedniego przygotowania.


Pamiętaj:

  • nie noś soczewek kontaktowych miękkich przez okres min. 2 tygodni przed kwalifikacją
  • nie noś soczewek kontaktowych twardych przez okres 4 tygodni przed kwalifikacją
  • rekomendujemy stosowanie higieny brzegów powiek oraz substytucję łez  

Noszenie soczewek powoduje tymczasowe zniekształcenie rogówki, co bezpośrednio wypływa na nieprecyzyjny wynik badań kwalifikacyjnych.

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku w naszym Centrum Okulistycznym przebiega w kilku etapach, a sam proces wymaga zaangażowania zespołu ściśle ze sobą współpracujących specjalistów w swoich dziedzinach. By zabieg był bezpieczny i skuteczny wykonujemy szereg badań i precyzyjnych pomiarów.


Poznaj naszych specjalistów chirurgii refrakcyjnej.

Tysiące przeprowadzonych zabiegów!

dr Małgorzata Musiorska

specjalista okulistyki, mikrochirurg, strabolog.

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Członek Światowego Towarzystwa Okulistyki Pediatrycznej i Zeza, członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Antyaging.Pełni funkcję konsultanta medycznego z zakresu okulistyki w Stowarzyszeniu Zespołu Williamsa w Polsce. Współautorka podręcznika „Kompendium Medycyny Elfów” na temat zespołu Williamsa. Specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej, zaburzaniach widzenia obuocznego, niedowidzeniu i zezie oraz okulistyce dziecięcejStale podnosi swoje kwalifikacje współpracując ze znakomitym specjalistą z zakresu strabologii prof. Jose Maria Rodriguez Sanchez w Madrycie.  Prywatnie fanka squasha, jazdy konnej i gier planszowych.

dr n. med. Ewa Lange

specjalista okulistyki, mikrochirurg, lekarz medycyny estetycznej

Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (ESCRS) 
i Polskiego Towarzysta Okulistycznego. 17 lat związana z Pracownią Chiurgii Refrakcyjnej Kliniki Okulistyki w Katowicach jako jeden z pionierów laserowej korekcji wady refrakcji i leczenia stożka rogówki w Polsce.W latach 2010-2011 starszy asystent w Klinice Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Doktorant Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Medycyny Estetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Autorka prac naukowych wygłaszanych na międzynarodowych i krajowych konferencjach oraz publikowanych w renomowanych czasopismach medycznych. Przez wiele lat nauczyciel akademicki dla polskich i zagranicznych studentów.  Specjalizuje się w laserowej korekcji korekcji wad wzroku oraz zabiegach medycyny estetycznej okolicy oka i anti-aging. Uczestniczka kursów i szkoleń w Hiszpanii (Alicante) w klinice prof. Alio, Turcji (Istambuł), Indie (Agra), Gruzji (Tbilisi), USA (Philadelphia).  Uwielbia podróże, narty, wszystkie zwierzęta małe i duże.

2500 zł

2250 zł

LASEK Standard 

Zabieg wykonywany przy zastosowaniu roztworu alkoholu oraz lasera ekscymerowego

Cena dotyczy zabiegu na jedno oko

Umów się na kwalifikację!

3500 zł

3150 zł

FemtoLASIK - VF optimized 

Nowoczesny zabieg wykonany przy użyciu dwóch laserów: femtosekundowego oraz ekscymerowego

Cena dotyczy zabiegu na jedno oko

Umów się na kwalifikację!

2800 zł

2520 zł

EBK Standard 

Zabieg wykonywany przy pomocy epikeratomu oraz lasera ekscymerowego

Cena dotyczy zabiegu na jedno oko

Umów się na kwalifikację!

3000 zł

2700 zł

LASEK Premium 

Zabieg wykonywany przy zastosowaniu roztworu alkoholu oraz lasera ekscymerowego

Cena dotyczy zabiegu na jedno oko

Umów się na kwalifikację!

4200 

3780 zł

FemtoLASIK - metoda Topo Guided 

Nowoczesny zabieg wykonany przy użyciu dwóch laserów: femtosekundowego oraz ekscymerowego

Cena dotyczy zabiegu na jedno oko

Umów się na kwalifikację!

3200 zł

2880 zł

EBK Premium 

Zabieg wykonywany przy pomocy epikeratomu oraz lasera ekscymerowego.

Cena dotyczy zabiegu na jedno oko

Umów się na kwalifikację!

Wykonując laserową korekcję wad refrakcji, zyskujesz nieograniczone możliwości korzystania ze wzroku w każdej sytuacji

Wybór metody uzależniony jest od wyników badan kwalifikacyjnych, wady pacjenta,anatomii oka oraz trybu życia pacjenta. Najlepsza metoda laserowej korekcji wady wzroku to taka, która jest najbezpieczniejsza dla pacjenta i da zaplanowany rezultat.

1

Szczegółowy wywiad z pacjentem – jest podstawowym i jednym z najistotniejszych elementów każdego badania. Odpowiednio przeprowadzony pozwala poznać wymagania wzrokowe oraz środowisko wzrokowe Pacjenta, do których dopasowuje się sposób korekcji. Historia korekcji oraz ewentualnych chorób oczu w przeszłości bądź chorób oczu występujących w rodzinie dają szansę na przewidzenie efektów stosowanych procedur oraz uniknięcie komplikacji

Szczegółowy wywiad z pacjentem – jest podstawowym i jednym z najistotniejszych elementów każdego badania. Odpowiednio przeprowadzony pozwala poznać wymagania wzrokowe oraz środowisko wzrokowe Pacjenta, do których dopasowuje się sposób korekcji. Historia korekcji oraz ewentualnych chorób oczu w przeszłości bądź chorób oczu występujących w rodzinie dają szansę na przewidzenie efektów stosowanych procedur oraz uniknięcie komplikacji

1

2

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego z pachymetrią – pomiar ten pozwala na wykluczenie elementu ryzyka występowania u Pacjenta jaskry, która w swej pierwotnej najczęściej występującej formie nie jest prze Niego odczuwana, a nieleczona może doprowadzić do stopniowej utraty widzenia. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe oznacza jaskrę oraz że może ona również dotyczyć Pacjenta z ciśnieniem wewnątrzgałkowym w normie. Dlatego w Naszym Centrum pomiar ciśnienia połączony jest z pachymetrią, czyli pomiarem grubości rogówki, której wyniki wpływają na wysokość pomiaru ciśnienia. 

4

Topografię rogówki – kluczowe badanie w procesie planowania szczegółów zabiegu. Wynikiem badania są tzw. mapy rogówkowe, zarówno przedniej jak i tylnej powierzchni rogówki. Mapy w sposób graficzny pokazują w dużym powiększeniu kształt rogówki, elementu anatomii oka, na które działa światło lasera podczas zabiegu. Przed zabiegiem analiza wyników topografii rogówki pozwala specjalistom wykryć ewentualne zaburzenia kształtu rogówki, a w trakcie zabiegu jest spersonalizowaną mapą działania dla chirurga i lasera. 

5

Badanie obiektywne wady wzroku – potocznie nazywane „komputerowym” dostarcza specjaliście wstępnych informacji na temat wad wzroku Pacjenta, weryfikowanych na kolejnym etapie subiektywnego badania wady wzroku 

6

Badanie subiektywne wady wzroku przed i po porażeniu akomodacji – jest „właściwym” badaniem wady wzroku, ponieważ bazuje na odpowiedziach Pacjenta, na tym jak widzi i jak reaguje Jego percepcja i układ wzrokowy na zmiany korekcji. Podczas badania przed porażeniem akomodacji specjalista wykonuje wspólnie z Pacjentem wiele testów mających na celu fizjologiczne rozluźnienie akomodacji i pomiar parametrów wzrokowych m.in. wady wzroku. W drugiej części, po porażeniu akomodacji, te same parametry mierzone są po farmakologicznym rozluźnieniu akomodacji, które uzyskuje się poprzez podanie odpowiednich kropli. Wyniki przed i po porażeniu akomodacji są dokładnie analizowane przez specjalistę w celu precyzyjnego zaplanowania zabiegu. 

7

Badanie widzenia obuocznego – obejmuje wiele testów m.in. pomiar ustawienia i ruchomości gałek ocznych, konwergencji, widzenia przestrzennego. W tej części badania specjalista analizuje widzenie Pacjenta na jego najwyższym poziomie, czyli percepcji obuocznej w przestrzeni i jest w stanie wykryć ewentualne adaptacje do zaburzeń widzenia obuocznego (zezów jawnych i ukrytych) takie jak tłumienie, brak fuzji, płaska fuzja. Pozawala to w szczegółowy sposób zaplanować ewentualną terapię widzenia/ćwiczenia przed lub po zabiegu dla stabilnego efektu korekcji wady wzroku oraz zwiększenia komfortu wzrokowego Pacjenta. 

7

7

3

Tomografię przedniego odcinka oka z pupilometrią – badanie to pozwala w bardzo szczegółowy sposób obserwować i opisywać anatomię przedniego odcinaka oka (rogówki, komory przedniej, tęczówki razem ze źrenicą). Dodatkowo wykonywana pupilometria w warunkach skotopowych, czyli w zaciemnieniu, dostarcza specjaliście istotnych informacji na temat wielkości źrenicy po fizjologicznym rozszerzeniu.  Warunkuje to dobór średnicy strefy optycznej działania lasera i pozwala na zniwelowanie ewentualnych aberracji optycznych po zabiegu, objawiających się rozbłyskami świateł, efektem „halo” po zmierzchu. 

8

Sprawdzenie stanu zdrowia oczu – jest nieodzownym elementem każdego badania okulistycznego, podczas którego specjalista używając biomikroskopu analizuje obraz przedniego odcinka oka oraz siatkówki, zarówno przy wąskich i przy szerokich źrenicach. 

Poświęć czas swoim oczom.

Wizyta kwalifikacyjna jest jednym z najważniejszych elementów całego procesu wykonania laserowej korekcji wzroku. Trwa około 2-3 godziny. Prawidłowa kwalifikacja do zabiegu może się odbyć tylko w przypadku odpowiedniego przygotowania.


Pamiętaj:

  • nie noś soczewek kontaktowych miękkich przez okres min. 2 tygodni przed kwalifikacją
  • nie noś soczewek kontaktowych twardych przez okres 4 tygodni przed kwalifikacją
  • rekomendujemy stosowanie higieny brzegów powiek oraz substytucję łez  

Noszenie soczewek powoduje tymczasowe zniekształcenie rogówki, co bezpośrednio wypływa na nieprecyzyjny wynik badań kwalifikacyjnych.

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku w naszym Centrum Okulistycznym przebiega w kilku etapach, a sam proces wymaga zaangażowania zespołu ściśle ze sobą współpracujących specjalistów w swoich dziedzinach. By zabieg był bezpieczny i skuteczny wykonujemy szereg badań i precyzyjnych pomiarów.

Szczegółowy wywiad z pacjentem – jest podstawowym i jednym z najistotniejszych elementów każdego badania. Odpowiednio przeprowadzony pozwala poznać wymagania wzrokowe oraz środowisko wzrokowe Pacjenta, do których dopasowuje się sposób korekcji. Historia korekcji oraz ewentualnych chorób oczu w przeszłości bądź chorób oczu występujących w rodzinie dają szansę na przewidzenie efektów stosowanych procedur oraz uniknięcie komplikacji

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego z pachymetrią – pomiar ten pozwala na wykluczenie elementu ryzyka występowania u Pacjenta jaskry, która w swej pierwotnej najczęściej występującej formie nie jest prze Niego odczuwana, a nieleczona może doprowadzić do stopniowej utraty widzenia. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe oznacza jaskrę oraz że może ona również dotyczyć Pacjenta z ciśnieniem wewnątrzgałkowym w normie. Dlatego w Naszym Centrum pomiar ciśnienia połączony jest z pachymetrią, czyli pomiarem grubości rogówki, której wyniki wpływają na wysokość pomiaru ciśnienia.

Tomografię przedniego odcinka oka z pupilometrią – badanie to pozwala w bardzo szczegółowy sposób obserwować i opisywać anatomię przedniego odcinaka oka (rogówki, komory przedniej, tęczówki razem ze źrenicą). Dodatkowo wykonywana pupilometria w warunkach skotopowych, czyli w zaciemnieniu, dostarcza specjaliście istotnych informacji na temat wielkości źrenicy po fizjologicznym rozszerzeniu.  Warunkuje to dobór średnicy strefy optycznej działania lasera i pozwala na zniwelowanie ewentualnych aberracji optycznych po zabiegu, objawiających się rozbłyskami świateł, efektem „halo” po zmierzchu.

Topografię rogówki  kluczowe badanie w procesie planowania szczegółów zabiegu. Wynikiem badania są tzw. mapy rogówkowe, zarówno przedniej jak i tylnej powierzchni rogówki. Mapy w sposób graficzny pokazują w dużym powiększeniu kształt rogówki, elementu anatomii oka, na które działa światło lasera podczas zabiegu. Przed zabiegiem analiza wyników topografii rogówki pozwala specjalistom wykryć ewentualne zaburzenia kształtu rogówki, a w trakcie zabiegu jest spersonalizowaną mapą działania dla chirurga i lasera.

Badanie obiektywne wady wzroku – potocznie nazywane „komputerowym” dostarcza specjaliście wstępnych informacji na temat wad wzroku Pacjenta, weryfikowanych na kolejnym etapie subiektywnego badania wady wzroku

Badanie subiektywne wady wzroku przed i po porażeniu akomodacji – jest „właściwym” badaniem wady wzroku, ponieważ bazuje na odpowiedziach Pacjenta, na tym jak widzi i jak reaguje Jego percepcja i układ wzrokowy na zmiany korekcji. Podczas badania przed porażeniem akomodacji specjalista wykonuje wspólnie z Pacjentem wiele testów mających na celu fizjologiczne rozluźnienie akomodacji i pomiar parametrów wzrokowych m.in. wady wzroku. W drugiej części, po porażeniu akomodacji, te same parametry mierzone są po farmakologicznym rozluźnieniu akomodacji, które uzyskuje się poprzez podanie odpowiednich kropli. Wyniki przed i po porażeniu akomodacji są dokładnie analizowane przez specjalistę w celu precyzyjnego zaplanowania zabiegu.

Badanie widzenia obuocznego obejmuje wiele testów m.in. pomiar ustawienia i ruchomości gałek ocznych, konwergencji, widzenia przestrzennego. W tej części badania specjalista analizuje widzenie Pacjenta na jego najwyższym poziomie, czyli percepcji obuocznej w przestrzeni i jest w stanie wykryć ewentualne adaptacje do zaburzeń widzenia obuocznego (zezów jawnych i ukrytych) takie jak tłumienie, brak fuzji, płaska fuzja. Pozawala to w szczegółowy sposób zaplanować ewentualną terapię widzenia/ćwiczenia przed lub po zabiegu dla stabilnego efektu korekcji wady wzroku oraz zwiększenia komfortu wzrokowego Pacjenta.

Sprawdzenie stanu zdrowia oczu  jest nieodzownym elementem każdego badania okulistycznego, podczas którego specjalista używając biomikroskopu analizuje obraz przedniego odcinka oka oraz siatkówki, zarówno przy wąskich i przy szerokich źrenicach.

1

2

3

6

7

5

4

8

keyboard_arrow_up