Skuteczne leczenie zaćmy

Nowoczesny sprzęt

Zatrudniamy tylko doświadczonych specjalistów, aby mieć 100% pewności, ze Twoje oczy są
 w dobrych rękach

Nasz doświadczony zespół dzięki nowoczesnym, bardzo precyzyjnym urządzeniom (VERION Image Guided System, Lenstar LS 900) przy kalkulacji zapewnia optymalny dobór najlepszych soczewek wewnątrzgałkowych, umożliwiających ostre widzenie z każdej odległości.

Uznani lekarze

Szybkie terminy

Nie musisz długo czekać. Odwlekanie wykonania zabiegu jest niekorzystne dla pacjenta z uwagi na jego pogarszający się standard życia oraz potencjalne zwiększenie ryzyka ewentualnych powikłań pooperacyjnych

Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki AcrySof IQ (soczewka asferyczna z filtrem światła niebieskiego)

4250 zł

Zapisz się na kwalifikację do zabiegu

Wylecz zaćmę w nowoczesnej warszawskiej klinice 

W naszym Centrum oferujemy możliwość wykonania potrzebnych do zabiegu usunięcia zaćmy badań krwi czy konsultacji lekarza chorób wewnętrznych i anestezjologa.

 • Uznani chirurdzy 
 • Nowoczesny sprzęt 
 • Kwalifikacja w ciągu jednego dnia!   

Zapraszamy na Merliniego 9 na warszawskim Mokotowie!

Zapisz się na kwalifikację do zabiegu 

Niestety aż 70% w Polsce, chorych trafia do okulisty w sytuacji, kiedy z jego wzrokiem dzieje się coś złego, a choroba jest już w zaawansowanym stadium.

Na początku rozwoju choroby zaczynamy gorzej widzieć, obraz staje się zamglony, rozmyty, a dobór kolejnych mocniejszych okularów wcale nie poprawia tego stanu.

Wzrok z czasem tak się pogarsza, że wykonywanie codziennych czynności staje się problemem. Nieleczona zaćma nie pozwala na czytanie, oglądanie telewizji i sprawia, że poruszanie się na zewnątrz staje się niebezpieczne. Nie rozpoznajemy bliskich a jedynie zarys postaci. Świat traci intensywne kolory i możemy jedynie odróżnić dzień od nocy. W konsekwencji braku diagnozy i nie leczenia zaćmy może dojść do całkowitej odwracalnej utraty wzroku.

Konsekwencje braku diagnozy oraz nieleczenia zaćmy

Nowoczesny i bezpieczny sprzęt

W Centrum Okulistycznym Świat Oka usuwamy zaćmę na innowacyjnym urządzeniu Centurion Vision, które pozwala jeszcze bezpieczniej, szybciej i pod pełną kontrolą istotnych dla operatora parametrów wykonać operację oczu.

Zmętniała soczewka zostaje rozbita i usunięta z oka. Pozostaje po niej tylko cienka tylna torebka, w której umieszcza się sztuczną soczewkę. Gwarantuje to dobrą ostrość widzenia po zabiegu.

Fakoemulsyfikacja wymaga wykonania jedynie niewielkiego cięcia w rogówce, tylko w znieczuleniu miejscowym. Operacja trwa około 15 minut i jest bezbolesna. Oko goi się szybko. Po kilku dniach można powrócić do codziennych obowiązków.

 • Konsultacji okulistycznej i szczegółowym wywiadzie z pacjentem
 • Badaniu w lampie szczelinowej przedniego i tylnego odcinka oka (biomikroskopia oka) z wykorzystaniem najnowszej cyfrowej lampy szczelinowej, która zapewnia pozbawiony zniekształceń obraz wszystkich struktur
 • Pomiarze ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometrii)
 • Pomiarach refrakcji oraz pomiarze krzywizny rogówki (keratometria) i grubości rogówki (pachymetria)
 • Badanie śródbłonka rogówki na mikroskopie spektralnym EM-4000
 • Ultrasonografii gałki ocznej w projekcji A i B (USG), na ultrasonografie nowej generacji  ABSolu S UBM
 • W razie potrzeby Optycznej Koherentnej Tomografii siatkówki (OCT) na nowoczesnym koherentnym  tomografie optycznym 3D DRI SS OCT Triton Plus
 • W razie potrzeby Optycznej Koherentnej Tomografii przedniego odcinka oka  (AS-OCT) na nowoczesnym kohenrentnym tomografie

Kwalifikacja do operacji zaćmy opiera się na:

Specjaliści kwalifikujący do zabiegów

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 20:00 

Lub skorzystaj z rezerwacji online: 

Rezerwacja online >

Zapisz się na badania kwalifikacyjne 

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 20:00 

Lub skorzystaj z rezerwacji online

dr Agata Kurzawa

Specjalista chorób oczu

 • Autorka i współautorka publikacji naukowych na temat zespołu suchego oka i alergicznych zapaleń spojówek.  
    
 • Uczestniczy w licznych konferencjach i zjazdach krajowych oraz zagranicznych.  

 • Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. 

dr n. med. Anna Maria Ambroziak

Specjalista chorób oczu

 • Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) w latach 2004-2010

 • Przedstawicielka Polski w Europejskim Stowarzyszeniu Kontaktologicznym Lekarzy Okulistów (ECLSO). Redaktor Stanowiska Polskiej Grupy Ekspertów Akademii Powierzchni Oka.

 • Prelegent konferencji krajowych i międzynarodowych. W dorobku naukowym ma ponad 100 publikacji oraz udział w licznych badaniach i grantach naukowych.

dr Piotr Woźniak

Lekarz okulista

 • Autor szeregu wystąpień na kongresach krajowych i międzynarodowych. 

 • Autor oraz współautor artykułów w piśmiennictwie polskim i zagranicznym

 • Recenzent prac naukowych w angielskojęzycznych czasopismach okulistycznych. 

 • Zaangażowany w rozwój nowatorskich technologii obrazowania przedniego i tylnego odcinka oka.
Rezerwacja online >

Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki AcrySof Clareon AutonoMe (soczewka asferyczna z filtrem światła niebieskiego – system automatycznej implantacji)

4500 zł

Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki AcrySof Toric (soczewka toryczna z filtrem światła niebieskiego - dodatkowa korekcja astygmatyzmu) 

5200 zł

Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki Acrysof Panoptix (soczewka multifokalna z filtrem światła niebieskiego - dodatkowa korekcja prezbiopii)

7200 zł  

Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki Acrysof Panoptix-Toric (soczewka multifokalna toryczna z filtrem światła niebieskiego - dodatkowa korekcja prezbiopii i astygmatyzmu)

7900 zł