Świat Oka Centrum Okulistyczne

Infolinia Infolinia i zapisy 22 307 79 77 REJESTRACJA ONLINE
SL-D701 Lampa szczelinowa z przystawką cyfrową DC-4 i systemem ME-Check

Najnowsza lampa szczelinowa Topcon SL-D701 to połączenie najlepszej optyki i precyzji wykonania z nowoczesnością i unikalnymi cechami. Najbardziej uniwersalne, wysokiej klasy narzędzie do wizualizacji przedniego odcinka oka. Lampa posiada pięć powiększeń, doskonały układ optyczny i oświetleniowy, który zapewnia pozbawiony zniekształceń w całym obszarze widzenia obraz wszystkich struktur. Jest wyposażona w sześć filtrów,poprawiający kontrast obrazu siatkówki. Lampy te mogą być używane jako konwencjonalne lampy szczelinowe lub również jako urządzenia przeznaczone do tworzenia cyfrowej dokumentacji w połączeniu ze specjalistycznymi aparatami cyfrowymi. Konstrukcja mechaniczna lampy umożliwia zbalansowanie dodatkowego ciężaru wyposażenia opcjonalnego zapewniając komfort i precyzję.
Dedykowana specjalnie do tej lampy przystawka cyfrowa DC-4 wyposażona jest w wysokoczuły przetwornik obrazu o rozdzielczości 5 Mpix i filmów oraz, przy współpracy z dodatkowym oświetlaczem tła BG-5, służy do diagnostyki gruczołów Meiboma. Szybką i bezproblemową transmisję obrazów do komputera umożliwia wyposażenie przystawki w złącze LAN.
Lampa posiada wiele dodatkowych opcji, jak np. odcinający filtr żółty, oświetlacz tła, diafragma umożliwiająca zwiększenie głębi ostrości, podgląd dna oka FV-1L. Lampa może być dodatkowo wyposażona w filtry Barier i Exciter do fluoroangiografii przedniego odcinka oka.

Główne cechy:
  • Pięć powiększeń: 6x, 10, 16x, 25x, i 40x
  • Rozszerzone możliwości wykonywania zdjęć cyfrowych
  • Filtr amber zwiększający kontrast przy obserwacji siatkówki
  • Optymalna jasność, rozdzielczość i głębia
  • Opcjonalna możliwość meibografii i angiografii fluo przedniego odcinka