Już dziś sprawdź czy chorujesz na zaćmę  

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 20:00 

zaćma

Zaćma (katarakta) to bezbolesne, postępujące mętnienie i twardnienie (utrata elastyczności) soczewki oka. Jest efektem zaburzeń przemiany materii doprowadzając do utraty przejrzystości soczewki, a nieleczona może spowodować całkowitą utratę widzenia. W większości przypadków jest wynikiem procesu starzenia się organizmu, ale dotyka również osób młodych.

Nowoczesne centrum okulistyczne w Warszawie- Świat Oka

Nasz zespół zadba o Twój wzrok w zakresie :

Profilaktyki oczu 

Diagnostyki 

Leczenia 

Długofalowej jakości widzenia 

gabinet okulistyczny

Przyjdź, przedstawimy Ci wszystkie możliwości, 
z których możesz skorzystać i wrócić do pełni widzenia, a to wszystko bezpłatnie na badaniach przesiewowych.

Poznaj nasz zespół

dr n. fiz. Maciej 

Sokołowski

dr Anna Dąbrowska

Specjalista okulistyki 

 • Absolwentka i Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i podyplomowych studiów z Medycyny Estetycznej WUM.        
 • Stypendystka Université Libre de Bruxelles, uczestniczka licznych kursów i szkoleń z zakresu okulistyki i medycyny estetycznej.                              
 • Zawodowo związana z Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalem Okulistycznym oraz Katedrą i Kliniką Okulistyki w Warszawie.

dr Justyna Badowska 

Specjalista okulistyki

 • Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

 • Specjalista chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej, zajmuje się okulistyką zachowawczą , ale przede wszystkim mikrochirurgią okulistyczną. 

 • Od lat wybitny fachowiec w chirurgii zaćmy i jaskry, a także chirurgii okuloplastycznej oraz chirurgii aparatu ochronnego oka. 
dr n. med. Piotr Woźniak
dr Grzegorz Gula

Lekarz okulista

 • Ukończył z wyróżnieniem II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorant Studium Medycyny Molekularnej.        
       
 • Pracuje na Oddziale Okulistyki Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.                          
 • Uczestnik zagranicznych konferencji okulistycznych oraz kursów z zakresu OCT oraz USG oczodołu i gałki ocznej.
dr Grzegorz Gula

Centrum Okulistyczne Świat Oka powstało z wiedzy, pasji i innowacyjnych rozwiązań.

Konsekwencje braku diagnozy i nie leczenia zaćmy

Na początku rozwoju choroby zaczynamy gorzej widzieć, obraz staje się zamglony, rozmyty, a dobór kolejnych mocniejszych okularów wcale nie poprawia tego stanu. 

Wzrok z czasem tak się pogarsza, że wykonywanie codziennych czynności staje się problemem. Nieleczona zaćma nie pozwala na czytanie, oglądanie telewizji i sprawia, że poruszanie się na zewnątrz staje się niebezpieczne. Nie rozpoznajemy bliskich a jedynie zarys postaci. Świat traci intensywne kolory i możemy jedynie odróżnić dzień od nocy. W konsekwencji braku diagnozy i nie leczenia zaćmy może dojść do całkowitej odwracalnej utraty wzroku.  

Niestety aż 70% chorych w Polsce trafia do okulisty w sytuacji, kiedy z jego wzrokiem dzieje się coś złego, a choroba jest już w zaawansowanym stadium.

SPRAWDŹ

CZY MASZ ZAĆMĘ

PODCZAS 

BEZPŁATNYCH BADAŃ

W ŚWIECIE OKA!

Zadzwoń w godzinach 8:00 - 20:00 


Zadzwoń i zarezerwuj swoją wizytę!


Zapraszamy na Merliniego 9 na warszawskim Mokotowie!

Jeżeli tylko zaobserwujesz u siebie:

 • pogorszenie ostrości widzenia, którego nie korygują coraz silniejsze szkła 
 • przymglone widzenie
 • większe zmęczenie oczu
 • blaknące lub ciemniejące, brudne kolory
 • olśnienia przy jasnym świetle dziennym
 • lepsze widzenie przy zachmurzonym dniu lub o zmierzchu
 • złe widzenie w nocy i w ciemności
 • problemy w ocenie odległości

Podczas badań przesiewowych w kierunku zaćmy okulista omówi z Tobą możliwość usunięcia zaćmy w ramach finansowania przez NFZ oraz przy wykorzystaniu bardziej zaawansowanych soczewek. Wspólnie z lekarzem zadecydujesz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Decydując się na zabieg w Świecie Oka możemy przedstawić Ci możliwość sfinansowania operacji w formie wygodnych do spłacania rat.

OBLICZ RATĘ

Nasz doświadczony zespół dzięki nowoczesnym, bardzo precyzyjnym urządzeniom przy kalkulacji soczewki zapewni Tobie optymalny dobór najlepszych soczewek wewnątrzgałkowych, w tym także takich, które umożliwiają ostre widzenie z każdej odległości.

Na świecie na zaćmę choruje około 65 mln osób, a w Polsce prawie 1 mln.


Czym jest zaćma?


Umów się na  wizytę w Świecie Oka, aby móc jak najwcześniej zdiagnozować zaćmę i podjąć wspólnie decyzję o zabiegu.

Stworzyliśmy zespół doświadczonych okulistów, optomterystów i mikrochirurgów oraz interdyscyplinarną kadrę wspierającą pracę okulistów, opiekujących się wzrokiem każdego pacjenta już od pierwszych miesięcy życia do późnej starości.

Zajmujemy się wszystkimi problemami okulistycznymi, w tym najczęściej występującymi chorobami oczu takimi, jak: jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), retinopatia cukrzycowa, zespołem suchego oka oraz korekcją wad wzroku. Tutaj gwarantujemy holistyczne podejście do pacjenta oferując konsultacje interdyscyplinarne i zabiegi z obszaru medycyny estetycznej ze szczególnym uwzględnieniem okolic oczu.

Kompleksową ofertę Centrum uzupełnia Studio Optyczne Świat Oka, gdzie dostępny jest szeroki wachlarz opraw okularowych od stylowej klasyki do szalonej awangardy oraz nowoczesne konstrukcje szkieł okularowych.

Zadzwoń: